Choď na obsah Choď na menu

Usilovní mravčekovia

3. 10. 2010

Ciele nášho školského vzdelávacieho programu (ŠKVP):

• Podporiť vzťah dieťaťa k poznávaniu a učeniu hrou.
  • Rozvíjať osobnosť dieťa a všestranne ho pripraviť na školské vzdelávanie.
  • Rozvíjať manuálne zručnosti, tvorivosť, psychomotorické schopnosti.
  • Naučiť sa kultivovať svoju osobnosť, pracovať v skupine a preberať za seba zodpovednosť.
  • Posilňovať úctu k rodičom a ostatným ľuďom, ku kultúrnym a národným hodnotám.
  • Naučiť sa starať sa a chrániť svoje zdravie a životné prostredie.

Vlastné zameranie materskej školy:

• Oboznamovanie sa s ľudovými tradíciami

Projekt je zameraný na rozvoj a zachovanie ľudových tradícií a lásky k rodnému kraju.

• Čarovanie s ceruzkou

Projekt je zameraný na rozvoj grafomotoriky detí.

• Rozvoj elementárnej gramotnosti s počítačom

Cieľom projektu je hravou a nenásilnou formou rozvíjať elementárnu gramotnosť detí pri práci s počítačom.

• Chráňme si prírodu

Cieľom projektu je rozvíjať kladný vzťah k prírode a k životnému prostrediu. Naučiť sa mať v úcte všetky formy a druhy života.

• Škola podporujúca zdravie

Projekt je zameraný na rozvoj duševného zdravia a zdravého životného životného štýlu.

Krúžková činnosť

• Malí ekológovia

Cieľom krúžku je prostredníctvom tvorivých dielní, zaujímavých pomôcok a dramatickej činnosti priblížiť deťom význam, čaro a silu prírody. Naučiť sa ju chrániť a tráviť v nej viac času. Cieľom krúžku je i upevňovať medziľudské vzťahy a rozvinúť umeleckú tvorivosť detí.

• Veselá angličtina

Cieľom je veselou a hravou formou získať elementárne poznatky cudzieho jazyka.